WOLONTARIAT TEATRALNY

Pani Edyta Rędzioch odpowiedziała na propozycję p. Piotra Klimka i p. Katarzyny Grajewskiej –dyrektorów  Teatru  Animacji  w Poznaniu i wybrała  grupę  uczniów z klas 7b,8a i 8b oraz absolwentek, zaangażowanych w działaniach koła teatralnego „U Tytusa” i Samorządu Uczniowskiego, do stałej współpracy z teatrem. Młodzież naszej szkoły rozpoczęła w styczniu 2022 roku pracę w charakterze wolontariuszy w Teatrze Animacji w Poznaniu. Do ich zadań należy: pomoc aktorom przed występami, praca w Biurze Obsługi Widza, pomoc przy obsłudze spektakli w weekendy, w godzinach określonych w repertuarze Teatru Animacji. Nasi uczniowie pomagają widzom w odszukaniu miejsc, są bileterami, szatniarzami, rozdają ulotki informacyjne teatru. Czują się w teatrze jak w wielkiej rodzinie ludzi sztuki. A w nagrodę oglądają wszystkie spektakle wystawiane przez Teatr Animacji.